Menu
CHIP Speedtest

Rychlé zhotovení předloh tabulek

22.07.2010 12:10 | Redakce Chip
Rychlé zhotovení předloh tabulek
Pro pohodlné formátování tabulek nabízí Word předdefinované „rychlé tabulky“. Ty však nevyhovují vašemu vkusu. Formátovací nastavení pro tabulky proto musíte neustále sami opakovat.

Nabídku rychlých tabulek můžete rozšířit o další předlohy. Za tím účelem nejprve vytvořte kompletně naformátovanou vzorovou tabulku. Potom celou tabulku označte tak, že na ni nejprve umístíte kurzor myši a pak kliknete na vlevo nahoře zobrazený symbol kříže.
Přejděte do nabídky »Vložit« a v pásu karet zvolte příkaz »Tabulky | Rychlé tabulky | Uložit výběr do galerie rychlých tabulek«. Jako »Název« zadejte výstižné označení, pod nímž později předlohu tabulky dobře najdete. Kromě toho můžete připojit také »Popis«. Předlohy tabulek lze roztřídit do kategorií. Používáte-li hodně vlastních předloh, měli byste tuto možnost využívat prostřednictvím rozevíracího seznamu »Kategorie«, jinak stačí přednastavení »Obecné«.
Důležité je „místo“ ve volbě »Uložit do«. Pokud je dokument založen na individuální šabloně, budete mít v příslušné nabídce i ji. Takto uložená předloha ovšem není dostupná ve všech dokumentech. Její uložení do »Normal.dotx« je sice možné, lepší je však takové stavební bloky ukládat do šablony »BuildingBlocks.dotx«, která je k tomu určena. Tato šablona je k dispozici ve všech dokumentech. Po kliknutí na »OK« už budete mí vlastní předlohu šablony neustále k dispozici. Při zavírání dokumentu ještě potvrďte, že se změny mají zapsat do souboru předloh.
UPOZORNĚNÍ: Čas od času byste měli zálohovat také soubor »BuildingBlocks.dotx« se svými předlohami tabulek, neboť ten se při nové instalaci přepisuje. Nachází se u vašich vlastních uživatelských dat v podsložce »RoamingMicrosoftDocumentBuilding Blocks1031«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání