Menu
CHIP Speedtest

Rychlé zkopírování fotografií na Facebook

11.06.2010 08:01 | Redakce Chip
Rychlé zkopírování fotografií na Facebook
Windows Live Fotogalerie nabízí funkci pro publikování videí a fotografií na webu prostřednictvím služeb YouTube a Flickr. Mezi podporovanými službami byste však uvítali také Facebook.

Ve svém základu dokáže Windows Live Fotogalerie publikovat fotografie pouze na Flickru. To ale můžete snadno změnit. Pomocí bezplatného doplňku LiveUpload to Facebook přibude v nabídce služeb také Facebook.

INSTALACE: Chcete-li doplněk nainstalovat, postupujte ve Windows Live Fotogalerii cestou »Publikovat | Další služby | Přidat modul plug-in...«. Otevře se webová stránka s nabídkou doplňků. Zde klikněte na »LiveUpload to Facebook« a na nové stránce na »Download«. Nezbytný souhlas s licenčním ujednáním potvrďte kliknutím »I Agree«. Po stažení MSI soubor spusťte a doplněk nainstalujte podle pokynů instalačního programu.

KONFIGURACE: Pro nastavení přístupu k účtu na Facebooku otevřete ve Windows Live Fotogalerii »Publikovat | LiveUpload to Facebook«. V novém okně pokračujte na »Next | Login«. Otevře se webová stránka. Zde zadejte přihlašovací údaje ke svému účtu na Facebooku a potvrďte kliknutím na »Přihlásit«. Okno prohlížeče nyní minimalizujte a přejděte zpět do Windows Live Fotogalerie. Zde pokračujte na »Next« a »OK«. V otevřené webové stránce klikněte na »Povolit offline přístup« a poté na »Povolit nahrávání fotek«. Tím je vše nastaveno a připraveno pro nahrávání. Okno prohlížeče i doplňku uzavřete.

POUŽITÍ: Ve Windows Live Fotogalerii nyní označte fotografie pro nahrání na Facebook a poté zvolte »Publikovat | LiveUpload to Facebook«. V okně doplňku vyberte svůj účet a pokračujte na »Next«. V dalším kroku zvolte název nového alba, případně vyberte již existující album. Dále můžete nastavit, komu se smí album zobrazit. Poté opět klikněte na »Next«. Kliknutím na »Publish« zahájíte nahrávání. Pro rychlý přístup do alba na webu – například pro označení přátel na fotografiích – pokračujte na »Zobrazit«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání