Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší přidání položek pro automatické opravy

20.05.2011 08:51 | Redakce Chip
Zkratky a pojmy často ukládáte do Automatických oprav, aby je Word samočinně nahrazoval. K příslušnému dialogu je však bohužel nutno se složitě „proklikat“. To otravuje a zdržuje.

»Možnosti automatických oprav« Microsoft počínaje verzí Word 2007 pečlivě ukryl. Máte-li v úmyslu k nim přistupovat častěji, bude nejlepší nadefinovat si pro tuto akci klávesovou zkratku, nebo si příkaz ukotvěte na panelu nástrojů »Rychlý přístup« – tak Microsoft nazývá ve Wordu 2007 aktivní lištu ikon u okraje okna vlevo nahoře. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo v pásu nabídek a v místní nabídce zvolte příkaz »Přizpůsobit panel nástrojů Rychlý přístup«. V rozevíracím poli »Zvolit příkazy z« změňte nastavení na »Všechny příkazy«. V seznamu níže vyhledejte a označte položku »Možnosti automatických oprav« a pak uprostřed klikněte na tlačítko »Přidat«. Dialog potvrďte tlačítkem »OK«.
Pokud chcete namísto toho nebo kromě toho definovat klávesovou kombinaci, klikněte ve Wordu 2007 na ikonu Office, zvolte »Možnosti aplikace Word« a v nich kategorii »Přizpůsobit«. Ve verzi 2010 otevřete »Soubor | Možnosti« a zvolte kategorii »Přizpůsobit pás nabídek«. Potom vedle »Klávesové zkratky« klikněte na »Vlastní…«. Vlevo v sekci »Kategorie« zvolte u konce seznamu nastavení »Všechny příkazy«. V seznamu vpravo označte »NástrojeAutoOpravy« a níže klikněte do vstupního pole pro klávesovou zkratku. Nyní stiskněte nějakou pokud možno ještě nepoužitou kombinaci kláves, například [Ctrl]+[ú], a pak klikněte na »Přiřadit« a »Zavřít«. Napříště takto ihned vyvoláte požadovaný dialog. Pokud je právě označen nějaký úsek textu, Word jej také hned začlení do dialogu automatických oprav.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání