Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší přístup k často používaným složkám

15.05.2012 11:33 | Redakce Chip
»Oblíbené položky« v levé části okna Průzkumníka nabízejí jako alternativu ke knihovnám, stejně jako ony, rychlý přístup k různým systémovým složkám jako »Plocha« nebo »Stažené soubory«.

Chcete‑li »Oblíbené položky« rozšířit o individuální položky pro libovolné, často potřebné složky, v Průzkumníku klikněte levým tlačítkem myši na ikonu požadované složky, tlačítko přidržte stisknuté a ikonu přetáhněte myší na »Oblíbené položky« v levé oblasti okna. Poté můžete tlačítko myši zase uvolnit. Ikonu můžete mezi již existující také zatřídit tak, že ji přetáhnete do požadované pozice. Při orientaci vám pomůže vodorovná linka.

Pokud jste požadovanou složku už v Průzkumníku otevřeli, můžete také pravým tlačítkem myši kliknout na »Oblíbené položky« a pak aktivovat kontextový příkaz »Přidat aktuální umístění k oblíbeným položkám«. Windows pak automaticky rozšíří oblíbené položky o otevřenou složku. Chcete‑li některou z oblíbených položek zase vymazat, označte ji v seznamu a stiskněte klávesu [Del].

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání