Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší přístup k Ovládacím panelům

16.06.2010 20:47 | Redakce Chip
Aplikace sdružené ve složce ovládacích panelů vyvoláváte poměrně často. Ať však potřebujete kteroukoliv z nich, cesta vždy vede přes separátní okno Ovládací panely – což je nepohodlné.

K těmto programům lze přistupovat i přímo prostřednictvím nabídky Start. Zařídit to můžete tak, že pravým tlačítkem myši kliknete na »Start« a v místní nabídce zvolíte »Vlastnosti«. Pak v dialogu »Vlastnosti Hlavního panelu a nabídky Start« na kartě »Nabídka Start« klikněte vedle aktivované volby na »Vlastní«.
Používáte-li klasickou nabídku Start, ve Vistě v následném dialogu pod »Upřesnění nastavení nabídky Start« zaškrtněte »Rozbalit Ovládací panely« nebo v XP »Rozbalit Ovládací panely«; akci potvrďte tlačítkem »OK«.
Pokud byla v dialogu »Vlastnosti hlavního panelu a nabídky Start« zvolena možnost »Nabídka Start«, otevře se dialog »Upravit nabídku Start«. Pod Vistou pak v seznamu v horní polovině dialogu vyhledejte sekci »Ovládací panely«. Pod XP ji najdete na kartě »Upřesnit« v seznamu »Položky nabídky Start«. V této sekci můžete volit mezi možnostmi »Položku nezobrazovat«, »Zobrazit jako nabídku« a »Zobrazit jako odkaz«. Aktivujte druhou jmenovanou, aby se vám napříště programy Ovládacích panelů zobrazovaly v podobě submenu nabídky Start. Poslední možnost odpovídá obvyklému chování Ovládacích panelů; při první volbě se Ovládací panely samozřejmě v nabídce Start vůbec neobjeví. Změnu potvrďte tlačítkem »OK«, účinek se dostaví ihned.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání