Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší přístup k vlastním souborům

24.11.2010 12:42 | Redakce Chip
K pevným diskům, důležitým složkám a tiskárnám se normálně přistupuje přes nabídku »Start | Tento počítač«. Existuje však i přímější cesta.

Zřiďte si „Tento počítač“ jako samostatný panel nástrojů na ploše. Tak k němu získáte rychlejší přístup.
Nejprve klikněte pravým tlačítkem myši na »Start«, v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«, v následném dialogu aktivujte volbu »Nabídka Start« a potvrďte tlačítkem »OK«. Toto nastavení je důležité, neboť pokud byste použili volbu »Klasická nabídka Start«, tip nezafunguje. Po dalším kliknutí pravým tlačítkem myši na volné místo hlavního panelu zrušte zaškrtnutí u volby »Uzamknout hlavní panel«.
Znovu pravým tlačítkem myši klikněte na volné místo v hlavním panelu a zvolte »Panely nástrojů | Nový panel nástrojů«. V následném dialogu označte »Tento počítač« a potvrďte tlačítkem »OK«. Windows pak tuto souhrnnou složku zařadí do hlavního panelu. Nyní nový panel přetáhněte myší třeba k hornímu nebo pravému okraji displeje – šířku a výšku operační systém samočinně přizpůsobí. Jestliže teď kliknete na ikonu některého ze zobrazených datových nosičů, ten se otevře v Průzkumníku. Abyste novému panelu ještě dodali poslední „finiš“, klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Kontextovými příkazy »Zobrazit | Velké ikony« nebo »Zobrazit | Malé ikony« určete požadované zobrazení. Aktivujte  »Vždy navrchu«, aby panel nepřekryly jiné aplikace. Pokud navíc aktivujete »Automaticky schovávat«, panel zmizí, jakmile najedete kurzorem k okraji. Budete-li chtít panel zase odstranit, zvolte v jeho místní nabídce příkaz »Zavřít panel nástrojů« a ověřovací dotaz potvrďte tlačítkem »OK«.
UPOZORNĚNÍ: V podobě panelu nástrojů můžete k okraji obrazovky přesunout také »Ovládací panely«, »Místa v síti« a všechny ostatní složky z nabídky Start.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání