Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší procházení historie navštívených stránek

21.02.2011 10:58 | Redakce Chip
Při zpětném listování průběhem surfování se od verze Opera 9 navigace značně zpomalila. To je samozřejmě poněkud nepříjemné.

Opera je nyní standardně nastavena tak, aby všechny stránky byly namísto načítání z cache paměti kompletně zaváděny nově. To silně zpomaluje navigování. Změnou příslušné volby však můžete určit, aby se stránky opět nahrávaly přímo z cache. To je mnohem rychlejší, může to však u stránek s javaskripty eventuálně vést k chybám. V tom případě byste takovou stránku museli záměrně nechat znovu zavést. Celkově ale převažuje výhoda rychlé navigace.
Chcete-li si tento režim nastavit, do adresního řádku zadejte »opera:config« a stiskněte [Enter]. V následném dialogu klikněte na odkaz »User Prefs« a vyhledejte položku »HistoryNavigationMode«. Standardní hodnota »1« zde znamená automatickou volbu browserem. Tuto hodnotu změňte pomocí kláves se šipkami nebo přímým zadáním na »3«, čímž aktivujete rychlejší režim. Pak odlistujte dolů a na konci oblasti klikněte na »Uložit«, aby Opera změnu převzala. Nakonec v potvrzovacím hlášení klikněte na »OK« a browser restartujte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání