Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší psaní e-mailů pomocí šablon

25.12.2015 20:08 | Karel Kovar
Rychlejší psaní e-mailů pomocí šablon

Komunikace pomocí e-mailu patří v současnosti k nejčastějším. Typické také je, že nezanedbatelné procento (především pracovních) zpráv má celou řadu identických prvků. Nejen pracovně vytíženým uživatelům se tak může hodit využití šablon.

Aby bylo možné takovouto praktickou šablonu vytvořit, musíte nejprve vytvořit typický e-mail. Před jeho odesláním ale nejprve použijte příkaz »Office ï Uložit jako«. V následujícím dialogu změňte typ souboru na »Šablona Outlook«. Při ukládání se cílová složka automaticky změní na složku pro šablony. Nyní zadejte název nového souboru OFT a klepněte na tlačítko »Uložit«. Poté můžete e-mail odeslat tak, jak potřebujete.

V budoucnu poté můžete psát podobné nové e-maily mnohem rychleji s využitím vlastní šablony. V rámci standardního nastavení je ta ale skryta v moři nabídek.

Nejprve klikněte na šipku v pravé části příkazu »Nová« a v nabídce, která se objeví, vyberte položku »Zvolit formulář«. Ve stejnojmenném okně nyní v sekci »Oblast hledání« vyberte variantu »Uživatelské šablony v systému souborů«. V nich označte svou uloženou šablonu a klikněte na »Otevřít«. Dopis poté můžete upravit podle svých potřeb a bleskurychle odeslat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání