Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší spouštění OpenOffice

22.07.2010 12:12 | Redakce Chip
Program OpenOffice je k dispozici zdarma. Tato alternativa ke kancelářské soupravě Microsoftu však leze uživatelům na nervy svým zdlouhavým spouštěním. Opravdu to nejde rychleji?

OpenOffice disponuje „rychlostartérem“, který se aktivuje automaticky a zavádí se při spouštění systému. Svému jménu však zůstává cosi dlužen, neboť zavádí jen několik částí OpenOffice na pozadí a urychluje především opakovaná spouštění programu. Větší brzdu ale představuje standardně zapínané běhové prostředí jazyka Java. Většina uživatelů je přitom vůbec nepotřebuje, poněvadž Java se používá jen pro databázovou komponentu Base a pro několik speciálních funkcí. Vypnutí tohoto prostředí proto přinese významné urychlení.
Spusťte některou komponentu OpenOffice, například Writer, a otevřete »Nástroje | Volby«. V dialogu pod »OpenOffice.org« klikněte na »Java« a deaktivujte volbu »Použít prostředí jazyka Java (JRE)«. Pak v seznamu vlevo otevřete kategorii »Paměť«. Rychlé spuštění (Quickstarter) byste měli ponechat aktivní, neboť při zavádění systému způsobuje jenom nepatrné zdržení. Volby pro cache a zpětné kroky mohou přístup dále zrychlit, hrají však rovněž jen podřadnou roli. Nastavení potvrďte tlačítkem »OK«. Od příštího spuštění systému bude OpenOffice připraven k práci rychleji.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání