Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší spouštění programů pomocí kombinace kláves

06.11.2014 11:51 | Karel Kovar
Rychlejší spouštění programů pomocí kombinace kláves

Pokud pracujete ve Windows, spouštíte jen několik vybraných programů a zároveň pracujete především na klávesnici, pak pro vás máme zajímavý tip.

Systém Windows 7 totiž umožňuje rychlé spuštění několika programů prostřednictvím kombinace kláves. Tyto kombinace nejsou příliš známé a nenajdete je ani v oficiální příručce.

Jak tento praktický tip funguje? Nejprve musíte programy, které chcete spustit pomocí kombinace kláves, přidat do hlavního panelu. Za tímto účelem klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu příslušného programu a zvolte »Připnout na hlavní panel«.

Nyní můžete spouštět přidané programy na prvních deseti místech v hlavním panelu  pomocí kombinace kláves [Windows] + [Shift] + [1–10], přičemž číslo 1–10 znamená pozici v hlavním panelu. Stiskněte a podržte tlačítko [Windows] a poté klávesu [Shift] a [2], a spustí se druhý program zleva na hlavním panelu.

2014-12-10-trik3-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání