Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší spouštění Windows i aplikací

20.04.2010 09:37 | Redakce Chip
Rychlejší spouštění Windows i aplikací
Windows XP mohou díky funkci Prefetch zavést operační systém rychleji. Bohužel to však nemá žádný vliv na nainstalované aplikace.

Z tohoto důvodu Microsoft ve Vistě funkci Prefetch rozšířil. Nový Superfetch zohledňuje i často používané aplikace a během zavádění systému je samočinně vkládá do operační paměti. Tam jsou pak v případě potřeby rychleji k dispozici.
Po standardní instalaci Windows by už měl být Superfetch nastaven správně. Přesto neuškodí kontrola jeho nastavení, neboť s touto funkcí si rády pohrávají tuningové nástroje. Otevřete tedy nabídku Start a do hledacího pole zadejte »regedit«. Potom v editoru registru přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession ManagerMemory ManagementPrefetchParameters«. Tam vyhledejte položku »EnableSuperfetch« a dvojitě na ni klikněte. Má-li hodnotu »3«, je vše v pořádku. Superfetch pak rychleji spouští Windows i aplikace. Při »2« by se to týkalo jen Windows, při »1« pouze aplikací. Nesmyslná by byla »0« – v tom případě je Superfetch plně deaktivován.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání