Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší spuštění dodaného vypalovacího softwaru

16.09.2010 07:51 | Redakce Chip
Když si koupíte vypalovačku DVD, často bývá součástí dodávky i vypalovací software. Windows XP však nabízejí také vlastní nástroj pro záznam na datové nosiče. Ten může spuštění vypalovacího softwaru jiných výrobců zpomalovat.

Spuštění vypalovacího softwaru můžete urychlit tak, že „palubní“ prostředek XP deaktivujete. Za tím účelem otevřete »Start | Ovládací panely« nebo v klasickém zobrazení »Start | Nastavení | Ovládací panely«. Pak dvojitě klikněte na »Nástroje pro správu« a »Služby«. Windows XP potom otevřou stejnojmenný dialog se seznamem všech dostupných služeb. V něm vyhledejte položku »Služby IMAPI-CD«, otevřete ji dvojitým kliknutím a v následném dialogu pod »Typ spuštění« zvolte v rozevíracím poli nastavení »Deaktivováno«. Toto nastavení převezměte kliknutím myší na »Použít« a »OK«. Po restartu se nový vypalovací software bude otevírat rychleji.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání