Menu
CHIP Speedtest

Rychlejší ukončování programů při vypínání počítače

19.03.2010 09:34 | Redakce Chip
V případě, že Windows při vypínání počítače nemohou nějakou běžící úlohu ukončit, v příslušném dotazu k tomu vybídnou uživatele. Toto opatření je ale většinou zbytečné, neboť uživatel chce příslušnou úlohu ukončit tak jako tak.

 

Zmíněný dotaz můžete potlačit. Obvyklým postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« otevřete editor registru. Pod Vistou můžete příkaz zapsat přímo do hledacího pole nabídky Start a stisknout [Enter]. Ve stromové struktuře navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERControlPanelDesktop«. V pravé části okna by měla být položka »AutoEndTasks« – pokud ne, založte ji postupem »Úpravy | Nový | Řetězcová hodnota«. Dvojitým kliknutím ji otevřete a její hodnotu nastavte na »1«. Dialog uzavřete tlačítkem »OK« a restartujte počítač.
Toto nastavení potlačí pouze dotaz operačního systému, pokud se mu při vypínání počítače nedaří ukončit nějakou úlohu. Nezkracuje tedy dobu potřebnou k ukončení úloh a vlastní vypínání systému nijak nezrychluje.
UPOZORNĚNÍ: Chcete-li dotazování opět aktivovat, hodnotu »AutoEndTasks« v systémovém registru znovu nastavte na »0« nebo položku odstraňte.
Zkrátit se dá i čekací doba: Otevřete klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMControlSet001Control« a v něm položku »WaitToKillServiceTimeout«. Jako hodnotu zde zadejte čekací dobu v milisekundách, tedy například »1000« pro jednu sekundu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání