Menu
CHIP Speedtest

Rychlý způsob, jak změnit barvu očí fotografované osoby

20.09.2014 15:09 | Pavel Trousil
Rychlý způsob, jak změnit barvu očí fotografované osoby

Prostřednictvím několika pokynů vám ukážeme, jak můžete rychle změnit barvu očí u portrétu. Výhodou našeho postupu je to, že odrazy zůstanou v oku zachovány a snímek tak bude vypadat přirozeně.

oko-nahled

Začnete pochopitelně tím, že snímek otevřete ve Photoshopu. Poté klikněte pravým tlačítkem na vrstvu pozadí a vytvořte pomocí příkazu »Duplikovat vrstvu« její kopii. Potvrďte pomocí »OK«. Poté si jako barvu popředí »Výběr barvy (Barva popředí)« vyberte nějakou světlou barvu, například modrou. V paletě nástrojů si vyberte nástroj »Štětec« nebo stiskněte klávesu B. Oko, tedy duhovku a panenku, pokreslete štětcem. Nastavte odpovídající velikost stopy štětce tak, aby vám vybarvování netrvalo příliš dlouho, ale abyste zbytečně nepřetahovali. Pokud přetáhnete, vraťte se o krok zpět.

Až budete mít oko vybarvené, změňte typ vrstvy na »Měkké světlo«. Výsledek by se měl dostavit okamžitě. Pokud se vám výsledná barva nelíbí, máte ještě možnosti ji změnit. Otevřete si okno »Odstín a sytost« a pomocí posuvníku »H-odstín« měňte barvu duhovky, dokud se vám nebude líbit. Tím je úprava odstínu oka u konce.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání