Menu
CHIP Speedtest

Samočinné generování chybějících favicon

28.06.2010 08:33 | Redakce Chip
Poněvadž webové stránky opatřené faviconami mnohem lépe „padnou do oka“, rádi byste takové ikonky přiřadili i stránkám, které vlastní favicony nenabízejí. Hledáte proto cestu, jak takové vlastní ikonky bez velké námahy získat.

Webovým stránkám bez vlastních favicon můžete dopřát vhodné symboly sami. Potřebujete k tomu ovšem příslušný obrazový soubor a doplněk browseru, s nímž se dají favicony jednotlivě zpracovat. Pokud netrváte na nějakém konkrétním obrázku, můžete tuto záležitost vyřídit automaticky pomocí bezplatného rozšíření »IdentFavIcon«. Tento nástroj vám na základě IP adresy dané stránky vygeneruje jednoznačné „kaleidoskopické“ favicony pro doménu, kterou pak lze jejich pomocí snáze nalézt.
Toto rozšíření najdete na našem Chip DVD. Nástroj se obejde bez konfigurační stránky pro vlastní nastavení. Svůj úkol plní samočinně, jakmile otevřete webovou stránku bez favicony. Všechny vygenerované favicony se, stejně jako ty přinesené běžnými webovými stránkami, uloží do souboru záložek »bookmarks.html«. K aktualizaci slouží kontextový příkaz »Reload Page Favicon«, abyste vygenerovaný obrázek případně mohli později nahradit novou faviconou, která byla mezitím stránce přiřazena.
Mimochodem, tyto kroky mají v budoucnu odpadnout. Programátor nástroje plánuje pro příští verzi funkci „single click“, která má všechny kroky zařídit najednou. Kdy se má nová verze objevit, to nebylo do redakční uzávěrky známo.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání