Menu
CHIP Speedtest

Samočinné vyhledání a odstranění zastaralých zpráv

21.04.2010 09:54 | Redakce Chip
Ve složkách »Nevyžádaná pošta« nebo »Deleted Items« se časem nashromáždí mnoho zpráv, které už určitě nepotřebujete. Jejich manuální výmaz byste chtěli zautomatizovat.

K tomuto účelu můžete použít funkci programu »Automatická archivace«. Poněvadž v jiných složkách nechcete automaticky mazat všechny zprávy, nastavení zaměřte speciálně na dané složky.
Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši například vlevo v seznamu složek na »Deleted Items« a v místní nabídce zvolte »Vlastnosti«. Pak přejděte na kartu »Automatická archivace«. Tam musí být aktivována volba »Archivovat tuto složku pomocí tohoto nastavení:«. Na dalším řádku nastavte časovou lhůtu, po jejímž uplynutí mají být prvky vymazány. Zde stačí například »5 dnů«. Tak budete mít vždy možnost omylem smazanou nebo jako spam klasifikovanou zprávu vrátit v dalších dnech zpět. Delší doba uschování jen zbytečně zvětšuje PST soubor (Personal Store). Níže pak aktivujte volbu »Trvale odstranit staré položky«. Konfiguraci potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. V případě potřeby můžete tento postup zopakovat pro i jiné složky, například »Nevyžádaná pošta«.
UPOZORNĚNÍ: Poněvadž paměťové místo odstraněných e-mailů není uvolněno okamžitě, měli byste PST soubor čas od času zkomprimovat. Za tím účelem otevřete »Soubor | Správa datových souborů«. Pak označte požadovaný datový soubor a klikněte na »Nastavení«. V následném dialogu klikněte na »Komprimovat«. Nakonec oba otevřené dialogy uzavřete.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání