Menu
CHIP Speedtest

Samočinné vypnutí prostředí Aero v závislosti na programu

19.05.2011 06:14 | Redakce Chip
Pro pořízení snímků obrazovky nebo pro některé hry přechodně vypínáte Aero design. Cesta přes zobrazovací dialog je však velmi zdlouhavá.

Tuto úlohu můžete zautomatizovat prostřednictvím jedné z vlastností zástupce, jímž vyvoláváte určitý program – třeba právě nástroj na pořizování screenshotů. Vypnutím Aera navíc dostanou programy k dispozici více grafického výkonu. Pak se počítači také lépe dýchá při výpočetně intenzivních grafických aplikacích, jakými jsou hlavně hry.
Na ploše nebo v nabídce Start vyhledejte zástupce pro spouštění příslušného programu a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. V kontextové nabídce pak zvolte příkaz »Vlastnosti«. Přejděte na kartu »Kompatibilita« a tam v sekci »Nastavení« aktivujte volbu »Zakázat kompozici plochy«. Změnu potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. Napříště Windows při spuštění dotyčného programu samočinně přepnou barevné schéma na základní »Windows 7«. Až později program zavřete, vrátí se Windows automaticky k předchozímu designu.
Upozornění: Při vyvolávání komponent Windows není nastavení voleb kompatibility možné. Proto se například zástupce pro »notepad.exe« pro popsaný postup nehodí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání