Menu
CHIP Speedtest

Sdílená interaktivní kreslicí plocha

05.08.2010 09:36 | Redakce Chip
Potřebujete nástroj, který by umožňoval během hovoru přes Skype sdílet kreslicí plochu a rozšířil tak diskusi o další rozměr.

Tuto úlohu můžete elegantně vyřešit instalací doplňku Skype s názvem TalkAndWrite, který umožní volajícím sdílet prostřednictvím zvláštního okna kreslicí plochu.

 

INSTALACE:

Na počítačích, které chcete do sdílené plochy zapojit, přejděte ve Skypu do nabídky »Nástroje | Doplňky | Získat Doplňky«. Do vyhledávacího pole zadejte »TalkAndWrite« a potvrďte stisknutím klávesy [Enter]. Ve výsledcích hledání nyní u položky »TalkAndWrite Tutoring tool« klikněte na »Otevřít«. Po stažení instalačního souboru odsouhlaste licenční podmínky a potvrďte »OK«. Po dokončení instalace se TalkAndWrite automatický spustí a je připraven k použití.

 

SDÍLENÍ:

V okně programu nyní klikněte na tlačítko »Start« a z nabídky vyberte volané číslo nebo jméno. Svou volbu nakonec potvrďte kliknutím na »Přidat«, »Hovor« a »Start«. Nyní již stačí pouze vyčkat, až protistrana kliknutím na »Yes« odsouhlasí sdílení plochy a přijme hovor.

 

MOŽNOSTI:

Prostředí nástroje TalkAndWrite je velmi podobné programu Malování, známému z Windows. Největší část okna zabírá kreslicí plocha, nalevo od ní pak najdete panel se základní sadou ikon pro volbu nástrojů, jako je pero, obdélník, elipsa, zvýrazňovač a další. Nechybí funkce pro pořízení snímku plochy, tisk ani možnost uložení obsahu sdílené plochy pro pozdější upravování.

 

UPOZORNĚNÍ: Počet uživatelů sdílené kreslicí plochy je v bezplatné verzi TalkAndWrite omezen na dva. Maximální délka jednoho přenosu je deset minut. Neomezenou plnou verzi programu si můžete zakoupit na stránkách www.talkandwrite.com/en/products/tawforskype.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání