Menu
CHIP Speedtest

Sdílení internetového připojení mnoha dalšími zařízeními

11.06.2014 17:06 | Pavel Trousil
Sdílení internetového připojení mnoha dalšími zařízeními

Vytvoření WLAN hotspotu na osobním počítači je často logické – můžete pak pomocí něho k internetu připojit třeba smartphone, další PC, notebook nebo tablet.

hotspot

Systém Windows sice umožňuje vytvoření ad-hoc sítě pomocí volby „Vytvořit bezdrátovou síť mezi počítači (síť ad hoc)“, mnoho zařízení ale tento typ připojení nepodporuje. Například zařízení s Androidem nelze k tomuto typu sítě připojit. Pomocí šikovného programu pro Windows je to ale velice jednoduché. Jde o program, který se jmenuje mHotspot, a další počítače a mobilní zařízení se díky němu snadno připojí k internetu.

Nástroj pro tethering totiž sdílí existující připojení k internetu osobního počítače nebo notebooku v podstatě s libovolným počtem zařízení přes WLAN. Použití nástroje je snadné a nástroj sám s nastavením do značné míry pomůže. Po stažení a instalaci programu mHotspot je jen nutné zadat název sítě a heslo pro přístup. Dále je třeba upřesnit, které síťové připojení se má sdílet, a také je možné nastavit maximální počet zařízení, která mohou být v jednu chvíli připojena. Po stisknutí tlačítka »Start Hotspot« se internetové připojení nasdílí ostatním uživatelům, kteří budou znát nastavené heslo.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání