Menu
CHIP Speedtest

Sdílení oblíbených položek s ostatními browsery

09.12.2010 13:42 | Redakce Chip
Pro zobrazení obsahů Flash a Java souborů nasazujete rychlý browser firmy Google. Samozřejmě byste v něm však chěli mít možnost přístupu také k aktuálním záložkám ve svém standardním prohlížeči Firefox.

Chcete-li Google Chrome a Firefox používat paralelně, měli byste namísto importu záložek raději využívat řešení, které data mezi různými browsery automaticky synchronizuje. Pak můžete pokaždé ukládat nové záložky a nemusíte se už sami starat o jejich přenosy. Zde se nabízí rozšíření Xmarks, které je k dispozici pro všechny běžné prohlížeče. Tímto bezplatným doplňkem tedy můžete rozšířit také Google Chrome a zajistit tak propojení mezi různými browsery. Program najdete například na adrese www.xmarks.com.
Po stažení archiv rozbalte a dvojitým kliknutím spusťte v něm obsažený CRX soubor. Zajistěte, aby byl otevřen v Google Chrome. Pokud dosud Chrome není zaregistrován jako standardní program pro tyto soubory, musíte v dialogu kliknout na »Procházet« a všechno potvrdit tlačítkem »OK«. V browseru pak u spodního okraje okna potvrďte upozornění o implementaci doplňku kliknutím na »Next«. Nyní klikněte na »Install«. Pro nakonfigurování klikněte v browseru na ikonu nářadí a vyberte rozšíření. Při zadání Xmarks klikněte vpravo na »Možnosti«. V sekci »Account« otevřete »Run Setup Wizard« a zvolte »Next«. Pokud už Xmarks při Firefoxu používáte, zvolte »Yes, log me in« a znovu klikněte na  »Next«. Zadejte svá přístupová data a potvrďte je dvakrát tlačítkem »Next«. Chrome pak zobrazí nastavenou synchronizační metodu. Přitom budou záložky, počínaje serverovými daty, pospojovány. Kliknutí na »Sync« pak spustí vlastní synchronizaci.
Napříště bude logo Xmarks v panelu nástrojů ukazovat stav záložek. Tak rychle poznáte, zda je po změnách nutná nová synchronizace. Chcete-li postup zautomatizovat, v nastavovacím dialogu zvolte kategorii »Sync« a pak aktivujte volbu »Enable Automatic Synchronization«. Dialog opusťte tlačítkem »Close«.
Upozornění: Doplňky Xmark vhodné pro Firefox najdete na adrese https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2410/.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání