Menu
CHIP Speedtest

Selektivní potlačení upozornění systému Windows 8

05.06.2014 20:25 | Karel Kovar
Selektivní potlačení upozornění systému Windows 8

V operačním systému Windows od verze 8 najdete praktickou funkci, která umožňuje zobrazení oznámení na zamykací obrazovce.

Pro někoho ale může být nevýhodou, že si například v případě odložení tabletu mohou oznámení číst i nežádoucí osoby. Ne vždy je také na veřejnosti vhodné mít aktivní oznamovací zvuky. Tuto funkci je ale možné nastavit dle vlastních potřeb a tak například při cestování či na konferenci aktivitu oznámení omezit.

Nejprve umístěte ukazatel myši do pravého horního rohu nebo stiskněte kombinaci kláves [Windows] + [C]. V charm baru, který se objeví, klikněte na »Nastavení« a »Oznámení«. Zde je možné rychle provést dočasnou deaktivaci oznámení – stačí jen kliknout na »Skrýt na 8 hodin«, »Skrýt na 3 hodiny« nebo »Skrýt na 1 hodinu«.

Pokud nechcete celkově zakázat zobrazování všech oznámení, můžete v pokročilém nastavení sami určit, co má být zobrazeno na obrazovce po uzamčení. Pro tento účel znovu otevřete Charms bar a v dolní části okna zvolte »Změnit nastavení počítače«. Nyní přejděte na kategorii »Hledání a aplikace« a poté na sekci »Oznámení«. V dolní části okna nyní máte možnost v sekci »Zobrazovat oznámení z těchto aplikací« zvolit, které aplikace by vás neměly na zamykací obrazovce rušit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání