Menu
CHIP Speedtest

Selfies: pomocí několika triků udělejte ze svých vlastních portrétů malá umělecká díla

26.07.2014 13:06 | Pavel Trousil
Selfies: pomocí několika triků udělejte ze svých vlastních portrétů malá umělecká díla

„Selfies“ bylo v roce 2003 v Anglii vybráno jako slovo roku a od té doby jej používá čím dál tím více lidí. Selfies jsou vlastní portréty pořízené smartphonem a patří mezi nejpopulárnější typy fotografií na serverech, jako je Instagram, Twitter, Pinterest, Facebook a další. Pěkně se vyfotit s nataženou paží ale není zrovna jednoduché.

grafika3-nahled

Následující tipy vám umožní vytvořit opravdu poutavé snímky. Často stačí taková drobnost, jako je držet smartphone (fotoaparát) trochu výše, aby nezůstal ve stínu – světlo totiž přichází většinou shora. Tento pohled je výhodný i v tom, že váš obličej bude vypadat štíhlejší, než kdyby byla fotografie pořízena zespodu.

Další rada: Zadržte dech! Roztřesené snímky vypadají opravdu špatně, takže chvíli nedýchejte. To vám umožní udělat „ztuhlou“ pózu. Věnujte pozornost okolí. Spontánní selfies jsou samozřejmě zábavné, nicméně ostatní nemusí nutně vidět, jaký nepořádek máte na stole nebo jaké věci se povalují na vašem nočním stolku. Nejlepší je využít ve scéně jednolité holé pozadí, ale to samozřejmě záleží na tom, zda pozadí také hraje roli. Fotografujte pomocí předního fotoaparátu, pokud má dostatečné rozlišení. Budete mít tu výhodu, že uvidíte, co fotografujete, a spíše ovlivníte to, jak snímek dopadne. Zachovávejte důstojnost! Internet už je plný opravdu trapných selfies. Nepřidávejte další. Svůj chytrý telefon chytře nastavte.

Některé telefony mají například možnost využít hardwarové tlačítko jako spoušť. Kvalita selfie se tak může výrazně zlepšit. Zhodnoťte výsledek realisticky. Co možná uvidí váš budoucí šéf, když si zkontroluje váš mediální obraz na internetu? Je to neškodný snímek, nebo by mohl poškodit vaši kariéru ještě dříve, než začala? A nakonec: Žádné tape selfies (oblepování obličeje lepicí páskou)! Je to možná in, ale dobrý nápad to není.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání