Menu
CHIP Speedtest

Skrytá témata Windows

13.03.2012 17:17 | Redakce Chip
Windows 7 ve své nabídce neprezentují všechna témata, kterými Microsoft svůj operační systém vybavil...

Windows 7 v dialogu »Přizpůsobit« (dosažitelném po kliknutí pravým tlačítkem myši na volné místo plochy) kupodivu neprezentuje všechna témata, kterými Microsoft svůj operační systém vybavil. Různá témata pro jiné regiony se ukrývají v souborovém systému. Malý trik vám umožní jejich použití i v Česku.

Za tím účelem spusťte Průzkumníka a uvnitř instalačního adresáře Windows navigujte do složky »Globalization«. Tento adresář obsahuje na první pohled jen dvě další složky pojmenované »ELS« a »Sorting«. Jakmile ale kliknete do adresního pole a údaj cesty manuálně rozšíříte o »MCT«, tedy například »C:WindowsGlobalizationMCT«, otevře se skrytý adresář – a ten zůstane v běžném Průzkumníku neviditelný i v případě, že zobrazování skrytých souborů a složek aktivujete.

Složka »MCT« obsahuje další složky, a to pro Austrálii (»MCT-AU«), Kanadu (»MCT-CA«), Velkou Británii (»MCT-GB«), USA (»MCT-US«) a Jižní Afriku (»MCT-ZA«). Tam najdete pokaždé v podsložce naznané »Theme« dodatečná témata, která můžete dvojitým kliknutím aktivovat.

Upozornění: Jakmile jednou nějaké téma aktivujete, bude nadále ve výše popsaném dialogu »Přizpůsobit« k dispozici pro další použití.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání