Menu
CHIP Speedtest

Skrytí Apple aplikací

03.03.2016 10:47 | Radek Kubeš
Skrytí Apple aplikací

Jak tomu u každé nové verze iOS bývá, brzy po jejím vydání se objeví řada triků, které využívají chyb v systému k dosažení nemožného – například odstranění předinstalovaných aplikací od Applu. 

Dříve byly tyto postupy často náročné a vyžadovaly špetku štěstí, tento trik vám ale umožní se v iOS 9.0 až 9.2 zbavit nechtěných aplikací s překvapivou lehkostí. Postup je jednoduchý, nejprve je třeba vybrat aplikace ke schování a umístit je do samostatné složky. Dalším krokem je „rozvibrování ikon“ a výběr aplikace ke skrytí. Zatímco držíte ikonu aplikace, posuňte ji zcela do pravé části obrazovky tak, že se vám zobrazí na nové stránce, ikonu ale stále nepouštějte. Nyní ikonu přesuňte přesně do středu složky a za neustálého držení stiskněte tlačítko »HOME«. Pokud jste vše udělali správně, aplikace přeletí do levého horního rohu obrazovky a zmizí za jeho okrajem. Ikona se nezobrazí ani zpět na původním místě ve složce, pro návrat do původního stavu je třeba restartovat zařízení. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání