Menu
CHIP Speedtest

Skrytí obslužných prvků pro zobrazení na malých monitorech

16.06.2011 07:22 | Redakce Chip
Příruční net- a notebooky mají jednu nevýhodu – malý displej. Projeví se to například při surfování: tady obslužné prvky browseru zabírají mnoho místa.

V nabídce »Zobrazení« lze potlačit téměř všechny nástrojové lišty. Bohužel je pak přístup k potřebným funkcím a panelům obtížný. Praktickou alternativu kompaktní, a přesto komfortní obsluhy poskytuje FlexBar. Toto bezplatné rozšíření vnáší nejdůležitější příkazy přímo do lišty „tabů“ a rychle znovu dočasně zviditelní ostatní potlačené nástrojové lišty. Program najdete na addons.mozilla.org, konkrétně na adrese https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/flexbar/. Soubor stáhněte na disk a otevřete ho ve Firefoxu prostřednictvím nabídky »Soubor | Otevřít soubor«. Po kliknutí na »Instalovat nyní« a restartu browseru bude FlexBar připraven k použití.
Nyní si ještě můžete chování doplňku přizpůsobit. Zpočátku jsou všechny lišty nadále viditelné a v navigační liště vpravo je nyní nová ikona pro konfiguraci nástroje Flexbar. Klikněte na malou šipku vpravo vedle této ikony a otevřete příkaz »Options«. Tam aktivujte volbu »Autohide after 2 seconds«, aby byly všechny nepotřebné lišty po této prodlevě potlačeny. Rozhodněte ještě, které ikony mají být trvale dosažitelné v liště „tabů“, a nastavení potvrďte tlačítkem »OK«. Napříště tedy bude většina lišt potlačena. Teprve až se ukazatel myši dotkne horního, spodního nebo levého okraje okna, budou lišty, které se tam normálně nacházejí, zobrazeny a po definované době zase zmizí.
Chcete-li nastavit chování jednotlivých lišt, opět klikněte na šipku vedle ikony doplňku a pak na příslušnou lištu. Přepínání se uskutečňuje postupným několikanásobným klikáním, přičemž přiřazený symbol signalizuje aktuální stav: „trvale zapnuta“, „trvale vypnuta“ nebo „automaticky“. Uvědomte si přitom, že navigační lišta a lišta „tabů“ nemohou být úplně vypnuty, poněvadž by to rapidně zhoršilo ovládání prohlížeče.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání