Menu
CHIP Speedtest

Skrytí uživatelských jmen při přihlašování k Windows

11.01.2012 14:24 | Redakce Chip
Na uvítací obrazovce uvádějí Windows všechny uživatelské účty a prozrazují tím jména uživatelů také nepovolaným třetím osobám. Tomu byste chtěli zabránit.

Aby nepovolaným zvědavcům nestačilo pouze uhádnout heslo, klikněte na »Start« a pod »Prohledat programy a soubory« zapište pojem »regedit«. Windows vám pak výsledek hledání sdělí přímo v nabídce Start. Pod „Programy“ klikněte na »regedit.exe«, čímž spustíte editor registru. Pokud pracujete v uživatelském účtu bez oprávnění správce, musíte si práva nejprve zjednat. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na »regedit.exe« a zvolte kontextový příkaz »Spustit jako správce«.
Ve stromové struktuře na levé straně okna navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem«. Na pravé straně nyní najdete mj. hodnotu »dontdisplaylastusername«. Pro úpravu ji otevřete dvojitým kliknutím a v následném dialogu změňte hodnotu na »1«. Zadání potvrďte tlačítkem »OK«. Napříště budete muset na uvítací obrazovce kromě hesla účtu uživatele zadávat také jeho jméno. Tak nežádoucím osobám znesnadníte spuštění svého systému, poněvadž by kromě platného hesla musely znát, nebo dokonce odhadovat označení jednotlivých účtů.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání