Menu
CHIP Speedtest

Skype 4: Nastavení upozornění o změně stavu kontaktu

16.12.2010 11:14 | Redakce Chip
Uvítali byste automatické oznámení o přihlášení vašich známých do sítě Skype, ale samotný klient žádná takováto hlášení nezobrazuje. Nedá se to přece jen nějak zařídit?

Jednoduché oznámení o přechodu kontaktů ze stavu „off-line“ na „on-line“ a naopak nabízí samotný Skype již ve svém základu. Tato funkce však není standardně zapnuta. Pro její aktivování otevřete v okně klienta »Nástroje | Nastavení« a v levém menu klikněte na »Upozorňování«. Zde zaškrtněte volbu »je online« a změnu potvrďte tlačítkem »Uložit«. Jakmile se od této chvíle některý uživatel z vašeho seznamu kontaktů přihlásí, zobrazí se nad systémovými hodinami vyskakovací okno se jménem kontaktu.

Pokud však ve svém seznamu máte větší množství kontaktů, může časté zobrazování těchto hlášení začít vyrušovat. V tomto případě sáhněte po doplňku MAXA Notifier for Skype, který nabízí individuální nastavení pro každý kontakt zvlášť. Můžete si tak nastavit sledování změn pouze u vybraných kontaktů. Nástroj najdete na adrese http://www.maxa-tools.com/msn.php?lang=en, kde pro stažení klikněte na »Download MAXA Notifier«.

Po dokončení stahování dvojitě klikněte při spuštěném Skypu na stažený soubor, doplněk nainstalujte a spusťte. Zobrazí-li se hlášení Skypu, klikněte na »Povolit přístup«. Otevře se hlavní okno doplňku, kde můžete pro požadované kontakty nastavit způsob upozornění na změnu jejich stavu. Za tímto účelem klikněte na požadovaný kontakt a aktivujte volbu »Add action«. Vybraný kontakt se nyní objeví v poli pro nastavení akce. Pro zobrazení vyskakovacího okna aktivujte pomocí zatržítka volbu »Show notification on screen«.

Aktivováním volby »Play sound file« lze dále nastavit upozornění v podobě přehrání libovolného zvuku. K dispozici však žádné přednastavené zvuky nejsou, proto je potřeba kliknutím na »Browse« nastavit vlastní. Veškerá nastavení nakonec potvrďte kliknutím na »Apply«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání