Menu
CHIP Speedtest

Skype kontakt v podpisu e-mailu

05.08.2010 09:44 | Redakce Chip
Ve Windows Live Mailu máte nastaveno automatické přikládání jednoduchého podpisu. Tento podpis byste však nyní rádi doplnili o další informace, především o svůj Skype kontakt.

Namísto obyčejného Skype jména nebo čísla můžete podpis doplnit o „proklikávací“ odkaz, který Skype přímo k tomuto účelu nabízí na svém webu. Za tím účelem však nejprve přejděte ve Skypu do nabídky »Nástroje | Nastavení | Soukromí | Zobrazit pokročilé zobrazení«, zaškrtněte možnost »Povolit zobrazování mého stavu na webu« a klikněte na »Uložit«.

Nyní otevřete webovou stránku www.skype.com/share/buttons/status.html a do textového pole »Enter your Skype Name« zadejte své Skype jméno nebo číslo. Pomocí přepínače si z nabídky vyberte některé z tlačítek. Dole na stránce poté vyberte volbu »Email HTML« a vygenerovaný kód zkopírujte do schránky. Zkopírovaný kód vložte do Poznámkového bloku, kde případně doplňte své jméno a další kontaktní údaje, které chcete v podpisu uvést. Vše nakonec uložte do souboru s příponou HTML.

Ve Windows Live Mailu nyní přejděte do »Nástroje | Možnosti« a na kartě »Odesílání« zkontrolujte, zda je formát pro odesílání e-mailů nastaven na »HTML«. Poté přepněte na kartu »Podpisy«. Zde vyberte »Nový«, přepněte na volbu »Soubor« a klikněte na »Procházet«. V dialogu zadejte cestu k uloženému HTML souboru s podpisem a potvrďte tlačítkem »Otevřít« a »OK«.

Napříště najdete v podpisu také svůj Skype kontakt pro rychlé zahájení konverzace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání