Menu
CHIP Speedtest

Skype: Záznamník hovorů v češtině

10.11.2010 05:00 | Redakce Chip
Možnost nechat Skype přijmout hovor během vaší nepřítomnosti by byla velice praktická. Skype však funkci záznamníku nabízí pouze platícím uživatelům. Jak to obejít?

K tomuto účelu si můžete doinstalovat záznamník s názvem Pamela, který je ve verzi Basic zdarma. Pro stažení instalačního souboru přejděte na stránku www.pamela.biz/en/download. Tam ve sloupci »Basic« klikněte na »Download Pamela«. Soubor stáhněte a při spuštěném Skypu nainstalujte. Po spuštění záznamníku se zobrazí hlášení Skypu, ve kterém klikněte na »Povolit přístup«. V případě, že pak příchozí hovor do 10 sekund nepřijmete, zaznamená hovor záznamník. Jednotlivé záznamy si poté můžete přehrát v nabídce »Hlasové zprávy«.

VLASTNÍ VZKAZY: Chcete-li nahradit přednastavenou anglickou uvítací nahrávku záznamníku vlastním vzkazem, přepněte v okně Pamely do »Nástroje | Nastavení« a v novém okně pokračujte na »Hlasová schránka | Nahrát uvítání«. Pro započetí nahrávání klikněte na červené tlačítko „REC“, zvolte jméno zvukového souboru a potvrďte »Uložit«. Poté namluvte svůj vzkaz a nahrávání ukončete tlačítkem se symbolem „STOP“. Hlášení o nové uvítací zprávě potvrďte »OK«. Napříště se již volajícím přehraje váš vzkaz. Přepnutím do nabídky »Hlasová schránka | Doplňkové« můžete dále nastavit vlastní znění zprávy informující volajícího o možnosti zanechání vzkazu a jeho úspěšném přijetí.

Pamela také dokáže odpovídat na příchozí zprávu v chatu. Pro detailnější nastavení této funkce a nastavení automatické odpovědi přejděte v menu do »Odpovídání na chat«.

DALŠÍ NASTAVENÍ:
Ve verzi Basic je maximální délka omezena na 15 minut. V nabídce »Hlasová schránka | Obecné« lze tuto délku případně zkrátit.

V případě, že vám nevyhovuje ukládání záznamu do formátu MP3, přejděte v nastavení do menu »Rozšířené | Zvuk«. Tam lze změnit formát pro ukládání záznamů na WMA, OGG a WAV.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání