Menu
CHIP Speedtest

Složky SkyDrive jako síťové jednotky

09.11.2010 09:58 | Redakce Chip
Nevyhovuje vám pomalé webové prostředí SkyDrive? Nezoufejte. Existuje způsob, jak si nahrávání ulehčit.

Pro snadnější práci s daty si můžete libovolnou složku na SkyDrive namapovat jako síťovou jednotku. Ke svému 25GB webovému úložišti pak budete moci přistupovat přímo z Průzkumníka Windows nebo jiného souborového manažeru.

Chcete-li si tuto vymoženost zařídit, otevřete stránku http://skydrivesimpleviewer.codeplex.com/releases/view/39728 a klikněte na SkyDriveSimpleViewer-1.0.zip. Pro stažení archivu potvrďte licenční ujednání kliknutím na tlačítko »I Agree«. Stažený archiv poté rozbalte a spusťte »SkyDriveSimpleViewer.exe«.

Do okna zadejte přihlašovací údaje ke svému Windows Live účtu a pokračujte kliknutím na »Login to my SkyDrive«. Po přihlášení se zobrazí výpis složek ze SkyDrive. Kliknutím vyberte tu, kterou chcete připojit. V pravé části okna se zobrazí její adresa. Tahem myší tuto adresu označte a klávesovou kombinací [Ctrl]+[C] zkopírujte do schránky.

Pod XP pak otevřete »Start | Tento počítač | Nástroje | Připojit síťovou jednotku« nebo pod Windows Vista a 7 »Start | Počítač | Připojit síťovou jednotku«. V dialogu vyberte dle libosti písmeno nové síťové jednotky a do pole »Složka« vložte stiskem [Ctrl]+[V] adresu složky ze schránky.

Volbu »Znovu připojit při přihlášení« ponechte aktivní a klikněte na »Dokončit«. Nakonec se zobrazí přihlašovací dialog. Zadejte své Windows Live ID a potvrďte kliknutím na »OK«. Po připojení můžete s příslušnou složkou na SkyDrive pracovat jako s běžnou jednotkou.

Upozornění: Aby nástroj SkyDrive Simple Viewer fungoval, musí být v počítači předem nainstalováno rozhraní .NET Framework 3.5. Odrazovým místem ke stažení tohoto rozhraní je web www.microsoft.com/cs/cz/default.aspx. Tam vyhledejte pojem ».NET Framework verze 3.5« a přejděte na první odkaz ve výsledku hledání. Rozhraní si poté stáhněte a nainstalujte do počítače.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání