Menu
CHIP Speedtest

Smazání neexistujících záznamů z Msconfig

10.09.2015 06:18 | Karel Kovar
Smazání neexistujících záznamů z Msconfig

V nástroji Msconfig jsou stále vidět neaktivní záznamy upozorňující na komponenty již odinstalovaných programů. Jak je to možné?

Příslušné sekce registru (HKLMSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun) a složky (C:UsersVelmAppDataRoamingMicrosoftWindowsStart MenuProgramsStartup) už jsou prázdné. Jak je možné se těchto záznamů zbavit?

V první řadě je nutné upozornit, že pokud jsou na klíčových místech v systému a registrech skryté položky, může jít o práci malwaru a lze doporučit kontrolu počítače antivirovým programem. Pokud jde skutečně jen o zbytky odinstalovaných programů, pak stačí jen vyčistit přímo záznamy v programu Msconfig. To provedete následujícím způsobem:

Pomocí klávesové zkratky [Windows] + [R] otevřete okno »Spustit«, zde zadejte příkaz »regedit« a klikněte na tlačítko »OK«. Nyní se proklikejte do větve »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftShared ToolsMSConfigstartupreg« a zde všechny nadbytečné položky smažte. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání