Menu
CHIP Speedtest

Snadná a rychlá změna ovládacího jazyka plochy

09.11.2011 09:28 | Redakce Chip
Dočetli jste se, že pro verze Business a Ultimate jsou k dispozici přídavné jazykové balíky pro přizpůsobení ovládací plochy. Rádi byste věděli, zda a jak by to eventuálně fungovalo i u vás.

Přijede-li k vám například návštěva z Francie, můžete jí své zajímavé kousky předvést pod francouzskými Windows. S freewarem Vistalizator se to podaří u každé verze, neboť nyní si můžete Microsoftem poskytovaný jazykový balík bezplatně stáhnout a nainstalovat.
Vistalizator najdete na webové adrese http://download.chip.eu/cz/Vistalizator_6146223.html. Nástroj bez další instalace rovnou spusťte. Hledání jazykových balíků zahajte kliknutím na »Help«. V následném dialogu nejprve zvolte druh jazykových balíků vhodný pro váš systém podle toho, zda používáte Vistu nebo Windows 7, a to v 32bitové nebo 64bitové verzi. Obecně musíte používat MUI pakety (Multilingual User Interface), poněvadž LIP pakety (Language Interface Pack) pro Vistu většinou používají jako základ anglickojazyčná Windows. Nahoře tedy klikněte na vyhovující kategorii. Pak v seznamu vyhledejte požadovaný jazyk a přejděte na odkaz pro přímé stažení od Microsoftu.
Přibližně 200 MB velký balík uložte na pevný disk. Nyní klikněte na »Add languages«, navigujte na stažený EXE soubor a spusťte jej tlačítkem »Otevřít«.  Pokyn k expresnímu režimu potvrďte tlačítkem »OK«. Přesto neměňte nastavení na »Internal«, neboť tato instalace je na jednom počítači možná jen jedinkrát. Klikněte na »Install language« a počkejte na dokončení. Na závěr schvalte tlačítkem »Yes« přepnutí na právě nainstalovaný jazyk. Nejprve zavřete všechny ostatní otevřené aplikace. Potom ve Vistalizatoru klikněte na »Exit« a potvrďte bezpečnostní dotaz, čímž systém spustíte s novými jazykovými nastaveními.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání