Menu
CHIP Speedtest

Snadné a rychlé zašifrování vlastních dokumentů

13.12.2010 09:47 | Redakce Chip
Pro zvýšení bezpečnosti byste svůj dokument chtěli zašifrovat. Mezi volbami však už nenacházíte dříve nabízenou kartu »Zabezpečení«.

Ke standardnímu šifrování se nyní dostanete příměji, jestliže při otevřeném dokumentu kliknete na ikonu Office a pak aktivujete »Připravit | Šifrovat dokument«. V následném dialogu zadejte požadované heslo a klikněte na »OK«. Potom musíte heslo zadat ještě jednou a potvrdit tlačítkem »OK«. Mějte přitom na paměti, že Word rozlišuje mezi malými a velkými písmeny. Od příštího uložení bude dokument chráněn.
Můžete také definovat rozdílná práva pro čtení nebo změny souborů. Za tím účelem klikněte na ikonu Office a zvolte »Uložit jako | Dokument aplikace Word«. Nastavte cestu, název souboru a typ souboru. Potom dole klikněte na »Nástroje« a zvolte »Obecné možnosti…«. V oddělených vstupních polích nyní můžete definovat heslo pro otevření a heslo pro editaci souboru. Dialog potvrďte tlačítkem »OK« a dokument uložte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání