Menu
CHIP Speedtest

Snadné označení oblastí přesahujících stránku

21.03.2011 09:21 | Redakce Chip
Při označování dat tažením myší ve Wordu nebo Excelu se označovaná oblast rychle roztáhne přes zamýšlený cíl, jakmile kurzor dosáhne okraje okna a dokument začne skrolovat. Zastavit jej ve správné pozici je pak skoro nemožné.

V režimu rozšířeného výběru v programech sady Office se dají požadované oblasti snáze označovat, aniž byste přitom museli ovládat myš na mikrometry přesně. V Excelu nejprve nastavte kurzor na začátek příslušné oblasti. Režim rozšířeného výběru pak aktivujte stiskem klávesy [F8]. Ve stavovém řádku se objeví indikace »ROZ«. Nyní naveďte kurzor pomocí myši nebo klávesnice na požadovaný konec oblasti. Tím se označení automaticky roztáhne, aniž byste přitom museli držet stisknuté levé tlačítko myši. Pak pro označený úsek proveďte zamýšlený krok zpracování. Stiskem klávesy [Esc] nebo [F8] rozšířený režim zase ukončíte.
Word se chová jinak. Stiskem [F8] se režim nedá ukončit, tato klávesa při vícenásobném stisknutí automaticky rozšíří aktuální označení na celé slovo, větu, odstavec nebo celý dokument. Až po Word 2003 navíc stačí dvojitě kliknout na »ROZ« ve stavovém řádku, chcete-li režim zapnout nebo vypnout.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání