Menu
CHIP Speedtest

Snadné vypnutí nepotřebných služeb na pozadí

25.01.2011 15:08 | Redakce Chip
Moderní počítače jsou dostatečně výkonné pro většinu úloh. U mnoha aplikací, převážně u her, se však váš PC dostává na své výkonnostní hranice. Nedá se z něj vyždímat ještě pár procent výkonu navíc?

Můžete vypnout momentálně nepotřebné služby. Komfortně to zařídí freewarový Game Booster, který najdete na webu. Musíte jenom definovat, které služby nemají v tzv. herním režimu běžet, a pak můžete mezi tímto a normálním režimem s aktivními službami přepínat sem a tam.
Nástroj nainstalujete prostřednictvím staženého EXE souboru. V průběhu instalace byste měli deaktivovat volbu »I Agree to Install the IObit Toolbar«, jinak vám nástroj implantuje do browseru svůj panel nástrojů. V posledním kroku můžete Game Booster ihned spustit. V sekci »Detaily« vás dialog informuje o všech momentálně běžících službách, které můžete přechodně vypnout. Vedle rychlého výběru volbou »Nadbytečné služby« můžete zaškrtáváním sami určit, které služby mají být ukončeny.
Klikněte na »Nastavení«. V tomto dialogu můžete zvolit programy na pozadí, které mají být rovněž zavřeny. Aktivujte tam možnost »Zobrazit všechny běžící procesy«, aby se zobrazily i normálně běžící programy. Tady byste však při výběru měli být velice opatrní, abyste omylem neukončili některý důležitý program. Po kliknutí na »OK« nástroj nastavení převezme.
Z hlavního okna spusťte optimalizaci kliknutím na »Přejít na herní režim«. Po několika vteřinách se všechny služby vypnou a nástroj se minimalizuje do oznamovací oblasti hlavního panelu. Později odtamtud nástroj znovu vyvolejte a klikněte na »Zpět na normální režim«, čímž všechny předešlé služby a programy opět spustíte.
Kdo například určitou službu potřebuje trvale, ten může také upravit přednastavenou konfiguraci. Za tím účelem klikněte nahoře na »Nastavení« a pak na »Upravit seznam služeb«. Tím se v Poznámkovém bloku otevře soubor »Gamebooster.ini«. Najděte tam příslušný odstavec pro operační systém XP, Vista nebo Windows 7 a v něm pak příslušnou službu. Za rovnítkem změňte »1« na »0«, čímž tuto službu ochráníte před vypnutím. Žádná další nastavení neprovádějte. Potom soubor uložte a textový editor zavřete.
Upozornění: Game Booster vám z lenivého PC žádný „turbopočítač“ neudělá. Několik procent výkonnostního zisku a o něco víc volné paměti vám ale přece jen přinese. Kromě toho se nástroj hodí také ke zkoumání možných konfliktů mezi programy a službami.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání