Menu
CHIP Speedtest

Snadnější dosažení konfiguračních nastavení z nabídky

27.11.2011 20:11 | Redakce Chip
V Thunderbirdu pravidelně provádíte speciální konfigurační nastavení. K tomu často nejprve musíte hledat, jak se znovu dostat k položkám v »about:config«.

Bezplatné rozšíření ViewAbout doplní nabídku Thunderbirdu a umožní vám rychleji dosáhnout na požadovaná nastavení rozšířené konfigurace. Doplněk z webu si uložte na ploše.
V Thunderbirdu otevřete příkaz »Nástroje | Doplňky« a klikněte na »Instalovat«. Pak navigujte na nový XPI soubor a otevřete jej. Potřebné povolení vám zajistí kliknutí na »Instalovat nyní«. Nakonec musíte »Restartovat Thunderbird«. Napříště se bude v nabídce »Zobrazit« objevovat nová položka  »ViewAbout«, v jejíž podnabídce budete mít přímý přístup ke všem dostupným »about« stránkám. Budete překvapeni, kolik dodatečných možností se tam skrývá, byť ne všechny fungují v Thunderbirdu.
Upozornění: Rozšíření ViewAbout se dá nainstalovat rovněž do Firefoxu. Ačkoliv je tam vyvolání »about:config« jednodušší, je postup přes tuto nabídku rychlejší a navíc uvidíte, které další »about« stránky ještě existují.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání