Menu
CHIP Speedtest

Snadnější navigace při mnoha otevřených panelech

17.02.2011 10:23 | Redakce Chip
Při práci s více současně otevřenými panely se rychle ztrácí přehled. S doplňkem Foxtab si sice můžete vytvořit „trojrozměrný“ náhled vhodný k listování, je to ale dosti složité.

Náhled všech otevřených „tabů“, šetrný k systémovým prostředkům, nabízí freewarový browser sám. Standardně ovšem není zapnutý.
Chcete-li jej zapnout, musíte změnit nastavení rozšířené konfigurace. Za tím účelem do adresního řádku zadejte »about:config« a stiskněte [Enter]. Varovnou zprávu potvrďte kliknutím na »Budu opatrný, slibuji!«. Nyní do pole »Filtr« vložte hledaný parametr »browser.allTabs.previews«. Potom na nalezenou položku dvojitě klikněte, čímž změníte její hodnotu na »true«. Nakonec Firefox restartujte.
Až budete chtít příště přehledný náhled vyvolat, klikněte na změněné tlačítko se čtyřmi čtvercově uspořádanými body zcela vpravo v liště panelů. Namísto nabídkově uspořádaného výpisu se nyní objeví grafické minizobrazení všech otevřených panelů. Kliknutí na miniaturu zavře přídavné menu a vede na příslušný panel. Kromě toho nabízí dialog malé hledací pole. V něm se už při zadávání názvu hledaného panelu výběr ihned přizpůsobuje zbývajícím možnostem. Tak bleskurychle prohledáte tituly v otevřených panelech, což vám dává další možnost nalezení potřebného, pokud hledanou stránku mezi miniaturami hned nepoznáte. Výběr panelů je vždy omezen na aktivní okno.
Upozornění: Interní výběr panelů samozřejmě můžete bez problémů používat společně s doplňkem Foxtab. Tak budete mít k dispozici všechny varianty. Vlastní navigace v samotném Firefoxu sice nevypadá tak elegantně, zato je ale efektivní a rychlá.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání