Menu
CHIP Speedtest

Snadný přenos formátů v kancelářských aplikacích

26.12.2015 20:08 | Karel Kovar
Snadný přenos formátů v kancelářských aplikacích

Používáte-li kancelářské programy z balíku Microsoft Office, pak vás určitě napadlo, zda by bylo možné v rámci aplikací nekopírovat jen text, ale také jeho formátování. 

Možné to skutečně je, ale metody pro jednotlivé aplikace a verze se mírně liší. Například v aplikacích Word a PowerPoint je kopírování velmi jednoduché: stačí jen použít rozšířenou kombinaci kláves [Ctrl] + [Alt] + [C] pro kopírování a [Ctrl] + [Alt] + [V] pro vložení formátování. Podobně to funguje i v Outlooku, protože v něm slouží jako textový editor aplikace Word.

Ve všech aplikacích je také možné použít pro kopírování i tlačítko se symbolem štětce (obvykle s označením »Kopírovat formát«).

Pokud chcete kopírovat více formátů, klikněte na tlačítko dvakrát, a „štětec“ zůstane v režimu přenosu formátů. Ten je možné kdykoliv ukončit kliknutím na klávesu [Esc]. V Excelu ale bohužel výše uvedená klávesová zkratka nefunguje, a tak musíte buď využít zmiňované tlačítko se „štětkou“, nebo alternativní metodu. V rámci ní nejprve označte text s požadovaným formátováním a použijte kombinaci kláves [Ctrl] + [C]. Poté po stisknuté klávese [Alt] použijete příslušnou posloupnost kláves pro použití formátu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání