Menu
CHIP Speedtest

Snadný výběr souborů v Průzkumníku

17.05.2012 04:00 | Redakce Chip
Při současné volbě více souborů obvykle přidržíte stisknutou klávesu [Ctrl] a klikáte na jednotlivé požadované soubory. Při skrolování v okně však občas dojde ke špatnému kliknutí, nechtěnému uvolnění klávesy [Ctrl] nebo nadbytečnému stisku klávesy [Shift].

Aby v takových případech nebylo nutno opakovat celý postup znovu od začátku, existuje pro výběr více souborů také cesta méně náchylná k chybám.Chcete‑li přejít na tuto metodu, v Průzkumníku klikněte na »Uspořádat« a pak na »Možnosti složky a hledání«. Přejděte na kartu »Zobrazení«. Tam u rozšířených nastavení vyhledejte volbu »Vybírat položky pomocí zaškrtávacích políček« a aktivujte ji. Změnu potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. Nastavení je i bez restartu systému ihned platné a připravené k použití.

Průzkumník zobrazí nová zaškrtávací políčka teprve poté, až je ukazatel myši nastaven na nějaký element. Tak se dají soubory a složky volit kliknutím myší stejně, aniž by bylo navíc nutno držet nějakou klávesu. Známá metoda však také funguje beze změny dále, takže si kdykoli můžete zvolit metodu, která vám lépe vyhovuje. Stále viditelné zaškrtávací políčko nahoře vedle tlačítka »Název položky« slouží přídavně k výběru všech elementů jako například klávesová kombinace [Ctrl] + [A].

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání