Menu
CHIP Speedtest

Snazší sledování aktuálních zpráv

12.11.2010 11:48 | Redakce Chip
Služba Google Alerts informuje uživatele o novinkách z určitých oborů. Jak ale službu správně používat?

Google Alerts sestavuje své informace na základě hledacích pojmů, které můžete nadefinovat. Jakmile dojde k události splňující podmínky zadání, služba vás o ní zpraví e-mailem. V oblasti svých oblíbených témat tak zůstáváte stále „v obraze“. Cena za komfort: Krmíte Google osobními údaji, které pak vyhledávací gigant využívá k tomu, aby vás zaplavoval cílenou reklamou.
Chcete-li si takové zpravodajství zřídit, otevřete webovou stránku www.google.cz/alerts. Vyplňte vstupní pole formuláře, zadejte svou e-mailovou adresu a klikněte na »Create Alert«. Funkce bude aktivována až poté, co kliknete na odkaz v potvrzovací zprávě.
Abyste dostávali odpovídající nálezy, hledejte Googlem různé pojmy. Oznámení obdržíte, jestliže se nové nálezy pro váš hledací pojem vyskytují mezi prvními deseti zprávami nebo dvaceti nálezy. Je proto smysluplné vhodně omezit požadavek více hledacími pojmy, abyste na jedné straně nedostávali nespočet nepodstatných oznámení, na druhé straně ale také nepropásli důležité informace, poněvadž se neobjevují mezi předními nálezy.
Disponujete-li účtem u Googlu, pro správu zpravodajství otevřete webovou stránku www.google.cz/alerts/manage?hl=cs&gl=cz a k účtu se přihlaste. Uvidíte tam aktivní „alarmy“, které můžete exportovat, upravit nebo smazat. Na této stránce lze také založit nový alarm. Uživatelé bez účtu u Googlu mohou službu pomocí odhlašovacího odkazu v každém oznámení zastavit, ale nikoli upravovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání