Menu
CHIP Speedtest

Softwarový Wi-Fi hotspot pro Windows 7

19.10.2010 08:39 | Redakce Chip
Potřebujete z bezdrátové síťové karty vytvořit softwarový access point (AP), ale dodávaný software tuto funkci nenabízí. Co dělat?

Řešení je snadné, především v případě, že používáte Windows 7 a váš počítač nebo notebook obsahuje bezdrátovou síťovou kartu certifikovanou pro tento systém. Zda takovouto kartu máte, to poznáte jednoduše podle nálepky s logem Windows 7 umístěné na počítači. Pokud žádnou nálepku nemáte, nezoufejte, se softwarovým AP si poradí i další karty, jejichž seznam najdete na www.connectify.me/docs/supportedcards.html.

Je-li tedy vaše karta certifikována nebo se alespoň nachází na seznamu karet s podporou režimu softwarového AP, stáhněte si a nainstalujte klienta Connectify z adresy www.connectify.me. Poté počítač restartujte.

Po znovuspuštění systému se spustí konfigurační průvodce. Vyberte síťové připojení, které pro nastavení přístupového bodu chcete použít, zadejte název sítě, heslo a zaškrtnutím volby »Enable Internet Sharing« aktivujte sdílení internetu. Po kliknutí na »Finish« AP spustíte.

V oznamovací oblasti nyní najdete novou ikonu vysílače. Kliknutím na tuto ikonu vyvoláte ovládací panel, kde najdete seznam připojených klientů. Tyto klienty můžete v případě potřeby libovolně odpojovat. Tlačítkem »Stop Hotspot« AP vypnete. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání