Menu
CHIP Speedtest

Současné odstranění všech termínů před určitým datem

16.01.2012 08:40 | Redakce Chip
Abyste si v PST databance (Personal Store) Outlooku zjednali více místa, chtěli byste ze svého osobního kalendáře vymazat všechny termíny zaznamenané až do určitého data.

Výmaz všech termínů, které leží před určitým datem, se nejlépe podaří v tabulkovém zobrazení. Takový seznam zachycuje výhradně termíny a neuvádí přitom jednotlivé dny, týdny a měsíce. Nejprve proto aktivujte kalendář tak, že v navigační oblasti komunikačního softwaru kliknete na »Kalendář«. Potom na kartě »Zobrazení« v pásu karet Outlooku klikněte na tlačítko »Změnit zobrazení« a v následné nabídce zvolte položku »Seznam«.
V dalším kroku setřiďte zobrazené termíny podle okamžiku začátku nebo konce kliknutím na nadpis požadovaného sloupce. Zkontrolujte, zda Outlook termíny skutečně seřadil chronologicky sestupně, a v případě potřeby znovu klikněte na nadpis sloupce, dokud posloupnost nebude v pořádku.
V seznamu vyhledejte první položku pod datem, před kterým chcete všechny termíny odstranit, a označte ji. Potom odlistujte až na konec seznamu a označte také poslední položku kliknutím myší při stisknuté klávese [Shift]. Tak samočinně označíte všechny termíny mezi oběma krajními položkami. Nyní tyto termíny vymažte klávesou [Del]. Outlook nejprve přesune odstraněné termíny jenom do složky »Odstraněné objekty«. Dokud ta není vyprázdněna, můžete případně omylem vymazané termíny obnovit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání