Menu
CHIP Speedtest

Současné prohledání několika otevřených panelů

22.09.2010 07:26 | Redakce Chip
Během rozsáhlé rešerše jste v různých panelech (tabech) nashromáždili zajímavé webové stránky. Seřadit je teď však všechny podle určitého hlediska je zdlouhavé.

Na aktivním panelu stačí přímo zadat hledaný pojem. Globální hledání ve více panelech však Firefox nepředpokládá. Pomůže ale bezplatné rozšíření »Find in Tabs«, které najdete například i na https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/8078/.

Nástroj se přímo integruje jako tlačítko do hledacího řádku browseru. Pro zobrazení panelu stiskněte klávesovou kombinaci [Ctrl]+[F]. Při vyvolání rychlého hledání se naproti tomu tlačítko nezobrazí. Nyní jako obvykle napište do patřičného pole hledací pojem. Pak klikněte na »Find in Tabs«. Výsledkové okno zobrazí všechny nálezy ze všech otevřených panelů vždy s údajem o daném panelu, favikoně a titulu stránky. Po kliknutí na výsledek skočíte přímo na příslušné místo na dotyčném panelu. Seznam výsledků zůstane otevřen.
Rozšířené hledání funguje jako volitelné přepínání. Bude proto napříště také aktivní při rychlém hledání. Poněvadž ovšem současné hledání ve všech panelech snižuje výkon, měli byste funkci nejprve zase opětovným kliknutím myší na tlačítko »Find in Tabs« vypnout, dříve než vypnete hledací panel. Kromě toho je vhodné spuštění hledání pozdržet, abyste nejprve mohli bez omezení vložit hledací pojem. Za tím účelem otevřete »Nástroje | Správce doplňků«. V seznamu doplňků označte »Find in tabs« a níže klikněte na »Nastavení«. Standardní hodnota »Delay between searches« je nastavena na »100« milisekund. Poněvadž ze zkušenosti víte, že tak rychlí nejste, zvětšete tuto prodlevu například na »500«. Nastavení potvrďte tlačítkem »OK«.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání