Menu
CHIP Speedtest

Současné zavření všech programů pod Windows

09.11.2011 09:35 | Redakce Chip
Chcete-li například instalovat nový software nebo vypnout počítač, pokaždé musíte postupně zavřít jednotlivé otevřené aplikace. To přece musí jít rychleji!

Opakované klikání pro zavření každého programu si můžete ušetřit s freewarem Close All Windows. Malý anglický nástroj najdete na adrese http://www.ntwind.com/software/utilities/close-all.html

Rozbalte ZIP archiv a pak zkopírujte soubor »CloseAll.exe« do zvoleného místa. Instalace není potřebná. Praktické je například připnout programový soubor přetažením myší na hlavní panel Windows 7, abyste k němu měli stálý přístup. V dřívějších verzích Windows se k tomuto účelu doporučuje panel Snadné spuštění.
V budoucnu pak principiálně postačí kliknutí myší na ikonu nástroje, aby se všechny otevřené programy korektně zavřely. Může se ale stát, že budete muset ještě zodpovědět několik dotazů ohledně neuložených dokumentů, takže pár kliknutí přibude. Zato ale žádná data neztratíte. Volitelně se jednotlivé programy dají vyloučit z působnosti nástroje. Mohli byste tak třeba vyjmout »firefox.exe«, aby nedopatřením nedošlo k zavření rozsáhlé relace v browseru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání