Menu
CHIP Speedtest

Současné zobrazení vzorců a hodnot v tabulce

01.02.2011 14:58 | Redakce Chip
Při zpracování rozsáhlých tabulek je výhodné vidět zároveň vzorce i jimi generované hodnoty. Takový náhled však Excel standardně nenabízí.

Spusťte tabulkový procesor a zaveďte do něj sešit, v němž chcete současně pozorovat vzorce i jimi vypočítané hodnoty. Potom v pásu karet verzí 2007 a 2010 na kartě »Zobrazení« klikněte na tlačítko »Nové okno«. Excel pak zobrazí tentýž soubor ve dvou různých oknech. Teď klikněte na příkaz »Zobrazit vedle sebe«, načež se obě okna podělí o plochu monitoru. Doporučuje se ještě také aktivovat volbu »Synchronní posuv«. Tak zajistíte, aby se v obou oknech vždy objevoval tentýž výřez tabulky. Šířku sloupců v náhledu vzorců zvětšuje program samočinně.
U starších verzí Excelu se k témuž stavu dopracujete postupem »Okno | Nové okno«, »Okno | Uspořádat«. V následném dialogu zvolte například »Vodorovně« nebo »Svisle« a volbu potvrďte tlačítkem »OK«.
Nakonec klikněte do jednoho z obou oken a klikněte na »Vzorce| Zobrazit vzorce«. Excel pak v tomto okně zamění hodnoty buněk za příslušné vzorce. Opětovným použitím tohoto příkazu se náhled přepne zpět na zobrazování vypočítaných hodnot.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání