Menu
CHIP Speedtest

Spouštění systémových nástrojů bez rušivých dotazů od Řízení uživatelských účtů

13.01.2011 10:40 | Redakce Chip
Bezpečnostní dotazy při každém startu systémového nástroje jako Regedit začnou jít brzy na nervy. Řízení uživatelských účtů se sice dá celkově vypnout, jenomže pak Windows přestanou varovat před spouštěním neznámých programů.

Malým trikem se můžete otravných dotazů zbavit. Stačí si zařídit nepřímé spouštění programů přes plánovač úloh. Později spustíte naplánovanou úlohu prostřednictvím zástupce, který Řízení uživatelských účtů nevolá. Pro všechny ostatní programy zůstává bezpečnostní mechanismus aktivní.
V ovládacích panelech klikněte na »Systém a zabezpečení« a poté v sekci »Nástroje pro správu« na odkaz »Plánovat úkoly«. Potvrďte dotaz Řízení uživatelských účtů. Nyní vpravo u akcí klikněte na »Vytvořit úlohu«. Na kartě »Obecné« zadejte název úlohy. Níže pak aktivujte volbu »Spustit s nejvyššími oprávněními«. Potom přejděte na kartu »Akce« a klikněte tam na »Nová…«. Zvolte »Spustit program« a klikněte na »Procházet«, abyste navigovali na požadovaný program. Volání s kompletní cestou ale můžete zadat i přímo, tedy například »C:Windows egedit.exe«. Potvrďte tlačítkem »OK« a přejděte na kartu »Podmínky«. Tam deaktivujte všechny nastavené volby a dialog potvrďte tlačítkem »OK«. Napříště najdete tuto úlohu také v seznamu pod »Knihovna plánovače úloh«.
Nyní vytvořte ještě jednoho zástupce pro přímé spuštění úlohy. Za tím účelem klikněte pravým tlačítkem myši na volné místo plochy a v místní nabídce zvolte příkaz »Nový | Zástupce«. Do vstupního pole zadejte

C:WindowsSystem32schtasks.exe /Run /TN Regedit

Namísto »Regedit« dosaďte název, který jste dříve definované úloze přidělili. Oba parametry příkazu zařídí, aby daná úloha byla ihned spuštěna. Klikněte na »Další« a zástupce vhodně pojmenujte, nejlépe krátkým názvem, například »regx«. Klikněte na »Dokončit«.
Pokud budete editor registru spouštět prostřednictvím tohoto zástupce, Řízení uživatelských účtů už vás svými dotazy obtěžovat nebude. Tato metoda funguje stejně i pro jiné systémové programy.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání