Menu
CHIP Speedtest

Správa otevřených panelů browseru

29.04.2011 07:35 | Redakce Chip
Rádi surfujete s mnoha současně otevřenými „taby“, které jsou případně dokonce ještě rozděleny mezi více oken, abyste měli všechny důležité webové stránky stále v pohotovosti. Pak se však velmi rychle vytrácí přehled...

Mnoho webových stránek současně otevřených v panelech prohlížeče nejen zhoršuje přehlednost, ale také brzdí počítač a zpomaluje restart browseru, například po instalaci doplňku. Kdo přesto s rychlým počítačem a rychlým internetovým připojením drží mnoho současně otevřených tabů, bude se cítit lépe s bezplatným rozšířením Tree Style Tab z adresy piro.sakura.ne.jp/xul/_treestyletab.html.en nebo přímo z webu Mozilly (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5890/). Na webové stránce klikněte na stahovací odkaz a poté na »Download and Install« nebo ve Firefoxu otevřete XPI soubor. V dialogu pak klikněte na »Instalovat« a prohlížeč restartujte.
Taby se nyní samočinně objeví u levého okraje okna v postranní liště, kde jsou tituly mnohem lépe čitelné. Na širokoúhlém monitoru můžete díky tomu lépe využít místo. U běžného monitoru s poměrem stran 4:3 bude ale zbývající prostor v okně asi poněkud úzký. Postranní lištu však můžete pomocí ikony se šipkou v úzké svislé dělicí lince rychle zúžit a znovu roztáhnout.
Napříště nástroj všechny taby patřící ke stejné doméně i taby založené prostřednictvím odkazů automaticky seskupí do větve stromové struktury. Pomocí myši teď můžete nejen jednotlivé taby, ale i celé větve přesouvat uvnitř struktury nebo i do jiných oken. Další příkazy pro práci s větvemi nabízí kontextová nabídka.
Mnoho dalších parametrů pro chování tabů a jejich lišty se dá nastavit. Za tím účelem otevřete »Nástroje | Správce doplňků«, v seznamu označte »Tree Style Tab« a pak klikněte na »Nastavení«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání