Menu
CHIP Speedtest

Správa seznamu úkolů s vyřízenými položkami

26.08.2010 12:15 | Redakce Chip
Ve svém sáhodlouhém „to-do-listu“ byste chtěli potlačit zobrazování položek, které už jsou vyřízeny. Nechcete je však definitivně vymazat pro případ, že je v budoucnu ještě budete potřebovat.

Tuto úlohu můžete elegantně vyřešit pomocí skrytého textu a velice snadno tak vést dvě rozdílné varianty dokumentu.
ZALOŽENÍ SEZNAMU: Nejprve zapněte požadované zobrazení. Za tím účelem otevřete »Nástroje | Možnosti« a přejděte na kartu »Zobrazení«. V sekci »Značky formátování« aktivujte volbu »Skrytý text« a potvrďte tlačítkem »OK«. Tímto nastavením můžete i později rychle přepínat zobrazení mezi variantami s plným a potlačeným textem.
V běžném textu nyní označte pasáže, které ve zkráceném znění nemají být vidět. Pak otevřete »Formát | Písmo«, na kartě »Písmo« v sekci »Styl« aktivujte volbu »Skryté« a změny potvrďte tlačítkem »OK«. Příslušný text pak bude označen tečkovaným podtržením. Jakmile deaktivujete výše popsanou volbu zobrazení, tento text zmizí.
TISK KOMPLETNÍHO SEZNAMU: Nakonec ještě musíte obě verze rozlišit pro tisk. Standardně se skrytý text netiskne. Chcete-li tedy vytisknout úplné znění, otevřete »Soubor | Tisk«, tam klikněte na »Možnosti«, v sekci »Tisknout s dokumentem« zaškrtněte »Skrytý text« a klikněte na »OK«. Teď tiskovou úlohu spusťte. Potom nezapomeňte toto nastavení opět zrušit, neboť se nevztahuje pouze na aktuální dokument, nýbrž platí trvale.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání