Menu
CHIP Speedtest

Správa vyhledávačů a vícenásobné hledání

21.02.2011 11:08 | Redakce Chip
Správa vyhledávačů je v browseru Opera poněkud omezená. Zatímco nový vyhledávač se zařadí rychle, jejich pořadí se nedá interaktivně měnit. Pro takové úlohy je nezbytná pracná modifikace souboru »search.ini«.

Freewarový nástroj SearchEdit ze stránky my.opera.com/SearchEdit/blog za vás převezme zpracování souboru »search.ini«. ZIP archiv rozbalte do prázdné složky a pak Operu zavřete. Poté namísto přímého vyvolání JAR souboru použijte dodaný dávkový soubor »start.bat«. Potřebný soubor »search.ini« s daty pro nainstalované vyhledávače se nachází v profilové složce Opery. Normálně je to složka »C:Documents and settings[jméno uživatele] Application dataOperaOpera«. Po kliknutí na »Otevřít« najdete soubor později snáze v seznamu naposledy otevřených dokumentů. Kromě toho je konfigurace vyhledávačů od verze Opera 9 rozdělená. Předdefinované standardní položky jsou uloženy v dalším stejnojmenném souboru »search.ini«, který se nalézá v programové složce »C:Program filesOperalocale «. Také tento soubor je možné separátně zpracovat.
V SearchEditu označte jeden řádek. Pomocí šipkových ikon změňte pořadí v seznamu, přitom kliknutí na symbol lupy umožní zpracování všech detailů. Pomocí volby »deaktivate« můžete jednotlivé vyhledávače vypínat, aniž byste je museli kompletně odstranit. Změny uložte dříve, než spustíte Operu.
Navíc můžete v SearchEditu pod »Nástroje« stejnojmenným příkazem vytvořit tzv. multihledání. První varianta »Hledání ve více panelech« ovšem od verze Opera 10.5 už nefunguje. Při této metodě zvolíte nahoře prostřednictvím nastavení »Aktivovat«, které vyhledávače budou do akce zahrnuty. Níže zadejte název a podle přání i zkratku pro nové hledání a pak klikněte na »Vytvořit multihledání«. Vyhledávací požadavek bude v Opeře předán všem vybraným vyhledávačům, přičemž výsledky naleznete v oddělených panelech.
Jako druhou, nadále fungující alternativu zvolte možnost »Hledání v jednom panelu s několika rámci«. Přitom můžete prostřednictvím jednotlivých rozevíracích polí definovat dva nebo čtyři vyhledávače na základě jejich čísel. Výsledky hledání jsou později uspořádány v rámcích na společné stránce. Obecně fungují multihledání jen v novém panelu, a nikoli opakovaně po sobě.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání