Menu
CHIP Speedtest

Správná frekvence snímků a nežádoucí chyby obrazu

22.09.2010 07:20 | Redakce Chip
Váš nový LCD televizor se pyšní frekvencí obnovování obrazu rychlostí 200 Hz, obraz však není perfektní. Okraje jsou křiklavé a poskakují, barevné šmouhy se objevují po celém obraze.

Speciálně v případě příjmu televizního signálu přes DVB-T interpolační algoritmus televizoru často interpretuje kompresní artefakty jako reálné objekty a tak se k nim i chová. V některých případech se pak obrazová chyba umocňuje tím, že je obraz obnovován vysokou frekvencí.
200Hz televizory nabízejí často možnost pomocí nabídky nastavit obnovovací frekvenci obrazu. Ve všech případech, kdy se na 200Hz televizorech, které jsme v Chipu testovali, objevily obrazové chyby, daly se zredukovat právě snížením obnovovací frekvence obrazu. Toto nastavení je však někdy zakryto názvy jako například „Perfekt Pixel HD“. Ani snížení frekvence ale není vždy zárukou toho nejlepšího výsledku.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání